Svatební trendy 2021

Možná ještě nejste připraveni rozloučit se se vším, co jsme milovali v roce 2020 ale je čas podívat se na zoubek svatebním trendům roku 2021. Několik věcí je jistých: pravidla neexistují, výrazné barvy nahrazují ty neutrální, svatby se zmenšují a udržitelnost vládne svatebním trendům.

Obr.1_Svatby 2020

Photo by Liz Banfield; Planning by Marcy Blum Associates; Design by Todd Events

 Menší a intimnější svatby

Trendem, který bude přetrvávat i do dalších let je zmenšování svatebních svateb a oslav. Kvalita převáží nad kvantitou. Páry si tak budou moci dopřát větší volnost ve výběru místa. Svatby budou formálnější a luxusnější. Jde o velký kontrast k nedávné době, kdy se právě z důvodu velké kapacity, svatby přesunuly do stodol, statků a na louky. Rustikální trend celkově ustoupí do pozadí. Ubyde sweet barů, polaroidů a rautů a více se budeme soustředit na formálnější stolování.

 Víkendové svatby

S prvním bodem souvisí i druhý. Ušetřením na počtu hostů se otevřou nové možnosti trávení celého svatebního víkendu. Páry nemusí organizovat tolik věcí, svatbu lze tedy pojmout jako wellness víkend s rodinou a nejbližšími přáteli Novomanželé si pak mohou užít i den na odpočinek a zotavení po všech svatebních vjemech. Můžete si pronajmout několik apartmánů v hotelu, domluvit košt vína, nebo jednoduše výlet po okolí. 

 Obr. 2_Svatby 2020

Photo by Amber Gress Photography; Planning by Jove Meyer

 Barvy

Kromě barvy roku – klasické modré se letos dostanou ke slovu všechny barvy, především ty výrazné. Dekoratéři se nebojí kombinování barev, ale ani textur a vzorů, které by dříve ve svatebním dekoru byly nemyslitelné. Malované pozvánky, barevný porcelán, křišťálové nádobí, barevné svatební kytice, svatební látkové ubrousky, vyšívané ubrusy – kombinujete podle vkusu a odvahy, osobitost je na prvním místě.

 Udržitelnost

 Ekologicky šetrné a udržitelné svatby budou stále oblíbenější. Lokální květiny nebo dokonce květiny v květináčích, rozložitelný papír na pozvánky, restauratéři nakupující u farmářů, šaty z přírodního materiálu…a spousta dalších malých věcí, které mohou nádherné pocity z vašeho velkého dne ještě znásobit.

 

Obr.3_Svatby 2020

Photo by Tenth & Grace; Planning by Amorology Weddings; Fashion Styling by Cavin Elizabeth

Netradiční šaty

A nemyslíme tím jen šaty svatební, i když těch se to týká především. Umíte si představit být nevěstou v bílém smokingu? Když si vizualizujete svatbu s deseti hosty v salonku luxusního hotelu viz bod 1 a 2, proč ne? Nebo by byly vašemu stylu bližší šaty s 3D aplikacemi barevných květin? V šatech byste se měla cítit celý den dobře a měly by odrážet vaši osobnost.

Šaty družiček také prochází změnou. V první řadě nemusí jít vůbec o šaty: smokingy, široké kalhoty tzv. culotes, plisované sukně, to vše umí být velmi elegantní a slavnostní. Stejné šaty pro všechny družičky se stávají historií. Jiné barvy, střihy, vzory – vše je povoleno. Bylo by dobré, kdyby nějaký společný nápad zůstal a barvy by měly odpovídat dané barevné škále.  

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení