5 trendů ve svatební floristice

Floristka Katka Rumíšková vybrala svoji pětku oblíbenců -  a je tedy pěkně pestrá, přesvědčte se.

Bílá

Vliv na letošní nevěsty bude mít určitě svatba prince Harryho a Meghan Markle. Z květin bylo do kytice pro Meghan použitý mix bílých jemných květin, které dohromady působí velice jemně a žensky. Tento styl bude slušet snad každé nevěstě, obzvláště vynikne v kombinaci s hladkými bílými šaty. Jednoduchost v barvě lze doplnit bohatostí druhů, případně také trochou zeleně. Bílá je jednoznačně klasická elegance, která nikdy nevyjde z módy.

Ultraviolet

Tento trend nás bude provázet celým rokem 2018, a to nejen ve svatební floristice. Barva ultraviolet v nás má evokovat duchovní přesah, působí mystickým dojmem. Je proto vhodná pro nevěsty, které se nebojí vyčnívat z davu. Tvoří výrazný kontrast k pastelovým svatbám, není „sladká“ ani příliš romantická. Lze ovšem použít i v kombinaci s jemnějšími tóny, jako je pudrová, meruňková nebo béžová a tím ji zjemnit – díky tomu je široce použitelná. Více o se o tomto trendu můžete dočíst u Kačky na blogu zde: http://flover.cz/svatby-roku-2018-ve-znameni-ultraviolet/

1_4

Foto: zdroj Pinterest 

Výrazné prvky

Nemusíte se omezovat pouze na zmíněnou sytou fialovou, „zelenou“ mají letos výrazné květiny a detaily obecně! Černé stuhy, metalické vázičky, jednotlivé velké listy… nebo rovnou vše dohromady! Použijte cokoli, co Vás vystihuje a ukažte tak světu svoje barvy.

Květinové stěny

Hledáte kreativní výzdobu pro svatební fotokoutek nebo zátiší pro sweet bar? Poptejte u svojí floristky květinovou stěnu! Může být tvořena jen výraznou zelení nebo může jít o vícebarevnou a vícedruhovou kombinaci květů; může být vysoká dva metry nebo lze využít menší mechový obraz. Tento trend se objevil už loni a letos nabývá úžasných rozměrů.

2_5

Foto: zdroj Pinterest 

Zeleň

Další trend, který se dostal do letošní sezóny z loňska, vychází ze stylu greenery, který posouvá ještě dál. Jestliže jsme loni mohli vidět mix bílých květin a různé zeleně, letos se používá pouze zeleň bez květů, a to v kombinaci mnoha druhů najednou. Tento styl lze použít i ve svatební kytici, případně může sloužit jen jako doplňková výzdoba obřadu či hostiny. Nabízí se také možnost využít hrnkovaných bylinek, naaranžovaných v zajímavých nádobách, příjemně doplňují například raut nebo cheese bar.

3_5

Foto: zdroj Pinterest 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení