Desatero etikety stolování II : Jak správně stolovat

Sváteční oběd5_1

  1. U jídelního bychom měli sedět zpříma - někdy to bolí, my víme:)
  2. Ženy by měly sedět jen v první třetině židle.. Ač vám to může znít jako šovinistické pravidlo hodné středověku, věřte nám, vypadá to lépe.
  3. Ženy by měly mít nohy pod stolem přitisknuté k sobě, muži mohou mít kolena mírně od sebe. Překřížené nohy jsou u stolování nevhodné. 99% žen se zděsilo. My též.
  4. Lokty držíme u těla, abychom neomezovali své sousedy.
  5. Při jídle se lokty nedotýkáme hrany stolu, ruce s příborem bychom měli mít zvednuty nad desku stolu s lokty u těla.  Pokud vám to dělá problém, zkuste si doma trik s knihami v podpaží, funguje to.
  6. Ruce v klíně míti, nespolečenští býti. Je to tak - ruce mají být vidět.
  7. Zkuste gestikulovat umírněně a příbor při tom raději odložte - v Sexu ve městě vypadá možná šermování s vidličkou u rituálního salátu stylově, naživo už je to horší.
  8. Pokud vás někdo pozve do restaurace, zdržte se prosím kritiky na adresu podniku a personálu. Hostitele by to mohlo urazit a  už by vás nikam nemusel pozvat. A taky je to samozřejmě neslušné…
  9. Nikdy, nikdy, nikdy neupravujte při stolování zasedací pořádek, nepřesedejte si.
  10. A nezapomeňte, že hlavním úkolem stolovníků je udržování konverzace.    

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení