Nejlepší kuchařky, které musíte mít

Taky si tak rádi prohlížíte kuchařky? A vaříte podle nich? Nebo jen sníte, co byste jednou mohli připravit. Představujete si piknik v parku nebo vámi uvařené petichodové menu pro rodinu? S pěti následujícími knihami můžete sny proměnit v realitu.

Obr. 1_Kuchařky

 

  1. Kuchařka pro dceru (Jana Florentýna Zatloukalová)

A tím myslíme celkově značku „Kuchařka pro dceru“ Jany Florentýny Zatloukalové, tedy blog a 5 kuchařek – Snídaně u Florentýny, Večeře u Florentýny, Hovory s řezníkem, Vánoční kuchařku a samozřejmě, Kuchařku pro dceru.  Florentýna vždy nejdřív vysvětlí technickou stránku věci - proces kynutí, pomalého pečetí atd. a tedy vás opravdu učí vařit.  Zkrátka taková česká Julia Child.

 

  1. Hojnost (Yotam Ottolenghi)

Yotam Ottolenghi je britský kuchař narozený ve městě Jeruzalém. Jeho původ ovlivnil i směr kuchyně jeho restaurací. Kniha Hojnost je pro Středoevropana zjevení. Ne neznámostí ingrediencí, ale jejich použitím při vaření. Různé typy zpracování těch nejpestřejších druhů zeleniny. Pokud patříte k těm, kteří v obchodě stále dokola vybírají klasické trio: paprika, rajčata, okurka, nestačíte se divit, o co všechno přicházíte.

Obr. 2_kuchařky

  1. Recepty z farmářského trhu (Hanka Michopulu)

Obsahově i vzhledově nadčasová kuchařka od Hanky Michopulu, bývalé šéfredaktorky časopisu Apetit a především ženy, které vděčíme za obnovení tradice farmářských trhů.  Kuchařka obsahuje neskutečné množství receptů s neskutečným množstvím druhů ovoce a zeleniny. Narozdíl od kuchařky Hojnost, jde však o klasické české druhy a odrůdy, na které se někdy i trošku zapomnělo.

 

  1. Voňavá kuchařka (Lucie Grusová)

Lucie Grusová má především blog plný receptů Paleosnadno. A ten je tak skvělý, že byl jen krůček k vydání vlastní kuchařky. Nebojte se, že by recepty byly určené jen pro paleo strávníky: jde především o recepty plné zeleniny a základních surovin. Kdybych měla vybrat, z jaké kuchařky vaříme nejvíce jídel, tato rozhodně vede a spousta receptů se stala stálicí naší kuchyně.

Obr. 3_kuchařky

  1. Velká kuchařka Čech a Moravy

Zatím poslední knižní počin ředitele Pražského kulinárního institutu, Romana Vaňka, je přesně ten typ kuchařky, kterou by měly rodiče dávat svým dětem při odchodu z domova. Obsáhlejší a komplexnější soupis receptů z naší domoviny asi neexistuje. I když z ní pravděpodobně nebudete vařit na denní bázi, je dobré ji mít doma. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení