Dalších 10 náhodných gastro pojmů (které nás mohou zmást)

Gastronomie je mimo jiné také džungle mnoha speciálních pojmů. My vám touto rubrikou nabízíme pomocnou ruku, abyste se v ní neztratili.

Znovu jsme vybrali některé záludnosti moderní i tradiční gastronomie. Zkuste si zopakovat ty z minulého článku a dále:

Aioli  [ajoli]

Provensálské máslo nebo česneková majonéza. Je oblíbená na jihu Francie k pečením, sekaninám, rybám i studenému masu. Ingredience jsou – koření, citronová šťáva, česnek, žloutek a olivový olej. Podle ingrediencí známe ochucené majonézy – buď „aioli“ (s česnekem a pepřem), nebo „rouille“ (v ní je navíc paprika), „anchiade“ (pasta ze sardelek, olivového oleje a česneku) a „tapenade“ (pasta ze sardelek, černých oliv, kaparů a česneku).

1_10

Ajouteeés [ažuté]

Masitý „zákusek“. Malé kousky beefsteaku, řízku, žebírka (kotlety), drůbeže, které se podávají se zeleninou.

Antipasta

Předkrm, který obsahuje např. klobásy, salám, tuňáka, olivy, ančovičky. V italské a španělské kuchyni mají důležitou roli.

_MG_2494

Cacciatore [kačatore]

Italský výraz, znamenající „lovecký styl“ či česky „po myslivecku“. Tento termín označuje pokrm připravený ze zvěřiny nebo i drůbeže, ale mysliveckým stylem tj. s houbami, cibulí, rajčaty, bylinkami a malým množstvím vína.

 Foie Gras [foe gra:]

Játra, která se získávají překrmováním hus a kachen. Jsou jedním z nejdražších pokrmů na světě. Aby byla chuť jater „optimální“, jsou husy a kachny krmeny dvakrát až třikrát denně více než půlkilem zrní a tuku. Po dvou až třech týdnech výkrmu jsou játra ptáků šestkrát až desetkrát větší, než by byla za normálních okolností.

 Frapování

Chlazení - např. ochlazování sklenice drobným ledem před použitím.

 Chaudeau [šodó]

Teplá, sladká vinná omáčka podávaná k moučníkům

Pilav

Jídlo podobné rizotu, velmi často připravované ze skopového masa. Pilav a podobná jsou obvyklá ve Východní Evropě, na Středním východě, nebo v jihoasijské kuchyni. V Ázerbájdžánu je národním jídlem.

2_10

Trifle  [trifl]  

Tradiční anglický dezert, který se skládá do průhledné skleněné mísy ve vrstvách tak, aby krásně vynikly. Základem bývá upečené piškotové těsto nebo cukrářské piškoty, různé druhy ovoce a oblíbený krém.

4

Vinaigrette [vinegret]

Oblíbená francouzská zálivka připravená smícháním citrónové šťávy, oleje, pepře a soli. Může být také obohacena o nasekané vařené vejce.

Zdroj:

https://www.fajnsmekr.cz/slovnicek.aspx

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pilaf

Obr. Zdroj Pinterest

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení