Látkové ubrousky – 5 nejčastějších mýtů

 

Za dobu, co se látkovými ubrousky zabýváme a máme je rádi, jsme se setkali s nejrůznějšími důvody, proč se jejich používání lidé bojí. Jestliže mezi ně patříte, zkusíme vás přesvědčit, že není čeho se obávat. Přinášíme 5 nejčastějších mýtů o látkových ubrouscích.  

Praní látkových ubrousků = otrava

Není, vážně. Naše hlavní doporučení  zní - namáčejte. My máčíme všechno – od utěrek, povlečení, záclon...Vězte, že pár ubrousků se v tom ztratí.  Na blogu jsme údržbě ubrousků věnovali celý článek.

1_8

Žehlení látkových ubrousků = ještě větší otrava

Co žehlíte raději: košile nebo utěrky? Ubrousek máte vyžehlený hned. Doporučujeme pokropit,  případně můžete použít škrob ve spreji, který seženete v běžných drogeriích.

V restauraci chápu, ale k čemu je dobré mít je v domácnosti?

Která restaurace se vyrovná vaší domácí kuchyni? Domov je místo, které si zaslouží to nejlepší.  Vaříte nedělní oběd celé dopoledne? Tak se podívejte, jak mu to sluší s látkovými ubrousky.

2_9

Látkové ubrousky jsou nehyginecké -  jako smrkání do látkového kapesníku

Tak zaprvé, i látkové kapesníky zažívají návrat na výsluní. Zadruhé, neradi bychom srovnávali noblesu stolování s tekoucím nosem. Ubrousky se po jídle hodí do prádla, a jak už víme z bodu 1, to není žádný problém.

K čemu jsou látkové ubrousky? To je prostírání?

Někdy se setkáváme s tím, že lidé prostě neví. Naprosto to chápeme, historie kvalitnímu stolování nepřála. Proto jsme rádi, že (snad i díky nám) látkové ubrousky přestávají být jen výsadou luxusních restaurací a čím dál více českých domácností je vzalo za své. O tom, proč je zbožňujeme my, jsme se rozepsali tady.

3_9

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení